Skip to main content

Kisalföldi Erdőgazdaság Zrt.

Társaságunk 34.900 hektár erdőt kezel az ország észak-nyugati területén. Az erdőt, ezt a felbecsülhetetlen természeti értéket csak szakszerű, a fenntarthatóság szempontjait figyelembe vevő gazdálkodással lehet megőrizni. Ehhez kellő biztosíték, hogy a magyar erdészek csaknem 250 éve folytatnak szakmai törvényekre alapozott erdőgazdálkodást. Az alapelveket már a 18. században írásba foglalták. Lényegét szinte változatlan formában alkalmazzuk napjainkban is, hiszen évente csak annyi fát veszünk ki az erdőből, mint amennyi abban megteremni képes, és amennyi a lakosság és az ipar bizonyos szegmenseinek igényét kiszolgálja. A Szigetköztől a Hanságon és a Pannonhalmi-dombvidéken át a Gönyűi-homokvidékig terjedő változatos élőhelyen összesen mintegy 6,4 millió köbméter faanyagot magába foglaló erdő él. Ezek az erdők fejlődésük, növekedésük során évente 216 ezer köbméterrel gyarapodnak, melyből a fakitermelések során 130-140 ezer köbmétert termelünk ki. A beavatkozásokkal érintett területeken felelősséget vállalunk az erdők, vagyis az ország zöldvagyonának megújulásáért. Az így kialakuló körforgásban a faanyagból származó bevételek jelentős részét az új erdők felnevelésére, a nálunk és velünk együtt dolgozók megélhetésére, valamint különféle, az erdők jobb megismerését, az ott töltött pihenést és feltöltődést, sportolást elősegítő eszközre, létesítményre fordítjuk. Ily módon állítjuk erdeinket a társadalom szolgálatába úgy, hogy közben a környezet- és természetvédelemi szempontok is érvényre jutnak.

Vállalatként megbízható, kiszámítható üzletfelei vagyunk vevőinknek és szállítóinknak. Igyekszünk jó kapcsolatot kialakítani közvetlen környezetünkkel, elsősorban a területünkön érdekelt önkormányzatokkal, oktatási intézményekkel, civil szervezetekkel.

Törekszünk arra, hogy a Kisalföldi Erdőgazdaság Zrt. jó gazdája legyen az elődöktől kapott erdőknek és elkötelezett őrzője a vidék természeti értékeinek.

Az EXPO-n interaktív formában szeretnénk bemutatni az érdeklődőknek az említett körfolyamat egyes lépéseit, ezáltal érzékeltetve, hogy környezetünk, és azon belül erdeink jó kezekben vannak.